Dumbo na DVD i Blu-ray - premiera 19 marca 2010

"Dumbo" na DVD i Blu-ray

Aż trudno uwierzyć, że od premiery filmu o małym słoniu z wielkimi uszami minęło niemal 70 lat. Teraz Dumbo powraca - nieco odświeżony, ale wciąż taki sam. Wszyscy miłośnicy klasycznych filmów Disney'a na pewno się ucieszą. Film dostępny będzie na DVD i Blu-ray.

"Dumbo"

Reżyseria: Ben Sharpsteen
Scenariusz: Joe Grant, Dick Huemer
Muzyka: Frank Churchil, Oliver Wallace
Rok produkcji: 1941
Czas trwania filmu: 61 min.
Produkcja: USA
Gatunek: animowany, familijny

Kadry z filmu "Dumbo":

Kadr z filmu Dumbo
Kadr z filmu Dumbo
Kadr z filmu Dumbo
Kadr z filmu Dumbo
Kadr z filmu Dumbo
Kadr z filmu Dumbo
Kadr z filmu Dumbo
Kadr z filmu Dumbo

Film dostępny na DVD i Blu-ray

Dystrybucja: CD Projekt

Premiera: 19. marca 2010

"Dumbo" - opowieść o słoniu o ogromnych uszach i równie ogromnym sercu - pierwszy raz w High Definition!

W listopadzie ubiegłego roku Walt Disney Company wydało ulepszoną cyfrowo wersje klasycznej baśni "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Już w marcu br. będziemy mogli nacieszyć oczy odnowioną wersją kolejnej pięknej baśni Disneya - "Dumbo".

Dumbo - maleńki słonik o nieproporcjonalnie wielkich uszach. Przepiękna i wzruszająca historia po raz pierwszy - z nową jakością obrazu!
W cyrku nadeszła noc narodzin - bocian odwiedza przyszłe mamy, by dostarczyć im odpowiednie maleństwa. Pani Jumbo otrzymuje długo wyczekiwanego słonika. Słonik jest słodki i uroczy - dopóki nie odsłania swoich nieproporcjonalnie ogromnych uszu. Dumbo staje się pośmiewiskiem wszystkich mieszkańców cyrku.

Odrzucony i samotny spotyka jednak wyjątkowego przyjaciela. Dzięki pomocy niezwykłej myszy o imieniu Tim, odrobinie magii i tonie odwagi, Dumbo pokonuje przeciwności i triumfuje jako jedyny latający słoń świata!
Już 19 marca "Dumbo" ukaże się na rynku w zupełniej nowym wydaniu - na Blu-ray i DVD. Obraz został cyfrowo poprawiony; kolory są żywsze i bogatsze. Na obu wydaniach znajdzie się mnóstwo dodatków takich jak: niewykorzystane piosenki, dodatkowe kreskówki czy materiały dokumentujące powstawanie filmu. Na Blu-ray będzie można znaleść również gry dla całej rodziny, galerię obrazów, oryginalne zwiastuny, funkcję wzbogacenia obrazu DisneyView i mnóstwo innych dodatków.

"Dumbo" to czwarty film pełnometrażowy wytwórni Walta Disneya. Powstał w 1941 roku. Odniósł sukces głównie dzięki wspaniałej animacji i wzruszającej historii. Obraz zajął 13. miejsce na liście najlepszych filmów animowanych wszech czasów według Terry'ego Gilliama. Uważany za ulubiony film Walta Disneya, "Dumbo" otrzymał wiele wyróżnień i nagród, między innymi Oscara 1942 za najlepszą muzykę oraz nagrodę specjalną w kategorii "Najlepsza animacja" na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Film ukaże się 19 marca 2010, w cenie 39,99 zł za DVD i 119,99 zł za combo pack zawierający płytę Blu-ray i DVD. Dystrybucja w Polsce: CD Projekt.

Informacje o Disney Combo Pack:
W celu zapewnienia sympatykom Disneya możliwie największej gamy doznań w jak najlepszej cenie w 2008 roku studio Walta Disneya wydało pierwszy combo pack składający się z: płyt(y) Blu-ray oraz dodatkowej płyty DVD z filmem. Edycja ta jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy dopiero planują zakup odtwarzacza Blu-ray. Do tej pory w formie Disney Combo Pack ukazały się takie filmy jak: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Załoga G, Odlot.

Walt Disney Studios Home Entertainment
Walt Disney Studios Home Entertainment to niekwestionowany lider przemysłu rozrywkowego, który obsługuje firmy takie jak: Walt Disney, Touchstone, Hollywood Pictures, Miramax i Buena Vista. Poza obsługą w zakresie dystrybucji, marketingu i sprzedaży WDSHE zajmuje się również projektami związanymi z DVD i płytami Blu-ray oraz dystrybucją elektroniczną. Walt Disney Studios Home Entertainment jest oddziałem The Walt Disney Studios.
CD Projekt

W Polsce dystrybucją filmu Dumbo zajmuje się CD Projekt - firma założona w 1994 roku, jeden z największych wydawców multimediów w Europie Środkowo-Wschodniej, z siedzibą w Warszawie oraz oddziałami w Pradze i Budapeszcie. W 2009 roku CD Projekt zadebiutował jako dystrybutor filmów wytwórni Walta Disneya na nośnikach DVD i Blu-ray. Więcej informacji na temat CD Projekt można znaleść na stronie www.cdprojekt.pl.

Przeczytaj również:

- Ciekawostki o filmie Dumbo

- Co zawierają dodatki na DVD i Blu-ray?

- Dumbo - notatki z produkcji, postacie, piosenki


 

statystyka